Akreditasyonlarımız
   

TL-9000 TELEKOMÜNİKASYON

TL 9000 Telekomünikasyon sektöründe kullanılmak üzere hazırlanmış ISO 9001 tabanlı bir standarttır. ISO 9001’in gereksinimlerini, “4.21 Müşteri Memnuniyeti ve Sürekli İyileşme” başlıklı ek bir element ve sektörün donanım, yazılım ve hizmetler alanlarındaki çeşitli gereksinimlerinden oluşan 83 eklentiyi birleştirmektedir. TL-9000 telekomünikasyon ürün ve hizmetlerinin tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, sevkiyatı, kurulumu ve sürekliliği için kalite sistem gereksinimlerini tanımlar. Standart, telekomünikasyon hizmet sağlayıcılarına, tedarikçilerine ve abonelerine hizmet eder.
 
Tüm belgeli firmalar belirlenmiş metrikleri çeyrekler bazında Teksas Üniversitesine bildirmek zorundadırlar. Metrikler sektördeki “en iyi uygulamaları” karşılaştırmak amacı ile kullanılmaktadır. 


Amaç

Telekomünikasyon sektöründe tasarımda, üretimde, donanımda, hardware, yazılım ve serviste kalite sistem şartlarını sağlamaktır.

Faydaları

Bu standardın belgelendirilmesi ile hizmet kalitesinin artırılması, müşteri/tedarikçi ilişkilerinin geliştirilmesi, maliyetlerin azaltılması, rekabetin artırılması, inisiyatiflerin iyileştirilmesi için bir platform oluşturulması ve kalite sistem gereksinimlerinin dünya çapında standartlaştırılması amaçlanmıştır.

tl9000,tl 9000,tl 9000 nedir,tl 9000 telekomünikasyon,tl 9000 telekomünikasyon sektörü kalite yönetim sistemi,tl 9000 certification,tl 9000 belgesi,tl 9000 nedir,tl 9000 belgesi nasıl alınır

All Rights Reserved (KAS International Certification)