Akreditasyonlarımız
   

GOST-R UYGUNLUK BELGESİ (RUSYA) 

GOST-R BELGESİ GENEL BAKIŞ  Rusya federasyonu sınırları dahilinde toptan ve perakende ticareti yapılan her mal için kalite sertifikası beyanı zorunlulugu vardır. Türkiye'deki TSE belgesi niteliginde olan Sertifikalar Rusya'da ilgili malın satışını yapmak için ön şart olarak aranmaktadır. Rusya Federasyonu'na yapılan ticaretin ve mal satışının yasal ve güvenli yolu ürettiginiz mallara sertifika almaktır. GOST-R sertifikası olmayan ürünlerin ucuzcu pazarlar haricinde satılması zordur.

İş adamları açısından kendi varlığı Rusya'da olsun veya olmasın, eğer oraya bir mal satıyorsa ticaretinin belli bir aşamasında kendini zorlayacak, yasal işlemleri, sertifika almayı, marka tescilini yaptırma yoluna ister istemez gidecektir.


Rusya Federasyonu'nda 1997 yılında yaşanan krizin etkileri tamamen geçmiş, ülkenin ihracat gelirleri artmış, bu nedenle ithalatı yapılan tüm ürünlerde kalite konusu daha çok önem kazanmıştır.

1 Ekim 2000 tarihinde Rusya gümrüklerinden GOST-R sertifikasız malların geçişi tamamen durdurulmuştur. Rusya Standartlarına uygun oldugu GOST-R belgesi ile kanıtlanmış olan mallar gümrüklerden daha kolay geçmekte, iç piyasada daha düzeyli mağaza ve marketlerde satış olanağı bulmaktadır. Bu da "Türk Malı İmajı"nın degerinin yükselmesine yardımcı olmaktadır.
gost-r,gost-r belgesi,gost-r sertifikası,gost-r rusya kalite uygunluk belgesi
En önemlisi ürünlerimiz , adı sanı olmayan uzakdoğu veya "ucuz" kavramından kurtularak daha iyi fiyatlarla ve değerinde satılmaktadır. Rusya Federasyonu'nda ticaret yapmak ve ürün satmak için mutlaka orada bulunuyor olmanız veya ticaret yapıyor olmanız gerekmez. 

Rusya' ya mal satma konusuna niyetli dahi olsanız Gost uzmanları fabrikanıza getirerek ve 3 yıl için kalite sertifikanızı alarak ticari şansınızı artırabilirsiniz.
"-Ben zaten ürünlerimi Rusya'ya satıyorum, GOST-R belgesine de ihtiyacım olmuyor" diyorsanız, sizin ürünlerinizi sattığınız Rus partnerleriniz bunu sizin adınıza almak durumunda kalıyorlar ve ürünlerinizin bu önemli pazara adaptasyon şansını tesadüfe bırakmış, ertelemiş oluyorsunuz. Rusya da daha kolay ticarete imkan veren GOST-R Belgesi için KAS Sertifikasyon' dan her türlü yardım talep edebilirsiniz.

GOST-R hakkında detaylı bilgi almak için 0232 435 61 00- BEKİR PANCARCI.
All Rights Reserved (KAS International Certification)